Květen 2009

Životopis Katji Wood

31. května 2009 v 21:35 | Mája |  KOBRA 11
Do seriálu Cobra 11 nastoupila jako šéfová Kim Krügerová ve 13.sérii v epizodě Okno (Im Aus), kde obsadila volné místo po Anně Engelhardtové.

Za pozornost určitě stojí, že si Katja už dříve zahrála v Kobře 11 - Nasazení týmu 2 v epizodě Únos (Verschwunden) jako Tanja Hoffmannová.

Katja Woywood měří 165 centimetrů, má hnědé oči a hnědé vlasy. Kromě němčiny mluví ještě francouzsky a anglicky.

V srpnu roku 1998 si vzala herce Marca Girntha, který se v Kobře 11 už také objevil. Konkrétně v dílech Závodní stáj (Der Rennstall) jako Timo Resch a Vina a trest (Schuld und Sühne) jako Alexander Hofmann. Katja má s Marcem jednoho syna.

Životopis Marka Kellera

31. května 2009 v 21:34 | Mája |  KOBRA 11
Mark Keller se narodil 5.5.1965 v Überlingenu na Bodamském jezeře. Odjakživa se chtěl dostat k filmu. Přesto se po ukončení základní školy rozhodl ctít rodinnou tradici a vyučil se automechanikem jako otec. Herectví mu nedalo spát, a tak od roku 1985 do 1987 studoval uměleckou školu ve Freiburgu. V roce 1989 byl objeven jako imitátor (Dean Martin) v "Rudi carel show". Přelom nastal v roce 1991 když hrál v několika seriálech menší role. V roce 1997 začala jeho profese Andrého Fuxe v Kobře 11. První roky služby strávil André jako učitel na policejní škole. Jeho oborem byla sebeobrana beze zbraně. Všestranný sportovec již léta denně cvičí ve fitness studiu a věnuje se karate. Proto se také nechal zastupovat kaskadérem jen vyjímečně a většinu akčních scén natáčel sám. Vedle natáčení je také velice zaneprázdněn muzikou. Jenomže, když natáčel Kobru 11, bylo jeho nahrávací studio prázdné. Jeho hudební talent jsme mohli vidět v jednom z dílů Kobry 11, kdy zpíval se skupinou Scooter. Protože nemůže dělat obě věci najednou, rozhodl se ukončit účinkování v Kobře 11. Jako Andrého Fuxe jsme ho mohli naposledy vidět ve 46.epizodě s názvem "Smrt malého chlapce; Osamělé vítězství", ve kterém byl André smrtelně zraněn po zásahu harpunou.
Nyní žije společně se svou ženou Tülin, která pochází z Turecka. Narodili se jim už dva synové a to Aarone (12) a Joshua (10) a všichni žijí na Bodamském jezeře.

Životopis Christiana Olivera

31. května 2009 v 21:30 | Mája |  KOBRA 11
Představitel jedné z hlavních rolí, Christian Oliver, se narodil 3. března 1972 ve městě Celle v Německu. Vyrůstal ve Frankfurtu nad Mohanem a později odjel do Los Angeles studovat herectví. V USA dostal roli například ve filmu "American Schrimps" nebo v seriálu V.I.P., kde hrál po boku Pamely Anderson. V Německu si zahrál například ve filmech "Romantic Fighter", "Zwei Schwestern", nebo "Schlaf mit meinem Mann". Také jsme ho mohli vidět v romantické komedii "Eat Your Heart Out", v seriálu "Baby-sitter's Club" nebo v celovečerním filmu "A light In The forrest" a v thrilleru "Kept". Christian mluví německy, anglicky a francouzsky, vlastní také svůj oděvnický podnik. Nejraději má adrenalinové sporty, zejména potápění, sky-diving a snowboarding. Také rád cestuje a poznává nová místa a lidi. Navštívil například Afriku, Tahiti nebo Indii. Rád hraje fotbal, plachtí a trénuje box. Má pestrou paletu zájmů a koníčků - maluje, fotografuje, vaří a poslouchá hudbu. Nesnáší namyšlené lidi, ale sám uznává, že je někdy až moc upřímný a to ho někdy může dostat do problémů. První polibek prý dostal, když kdysi hrál s kamarády "flašku".
Jan Richter je náhradníkem Toma (Reného Steinkeho), který již své účinkování v Kobře 11 ukončil v epizodě s názvem "Rozloučení"... Poprvé jsme ho mohli vidět v pilotním filmu "Křest ohněm", který jako první odvysílala TV Nova dne 7.9.2003, zatímco němečtí diváci na něj museli čekat o čtyři dny déle. Jan je policistou tělem i duší - žádné pronásledování se mu nezdá příliš bláznivé, žádná akce dost rychlá a žádné prostředky k dopadení vrahů a vyděračů dost dobré. Má dost vysoko hladinu adrenalinu v krvi a je výborný řidič.

Životopis Reného Steinke

31. května 2009 v 20:56 | Mája |  KOBRA 11
René Steinke se narodil 16. listopadu 1963 v Berlíně a rodnému městu dodnes zůstal věrný. Nejprve se vyučil informačním technikem a poté se stal řidičem sanitky. Odjakživa chtěl být hercem, proto vystudoval v letech 1989 - 1993 berlínskou hereckou školu Ernsta Busche. Poté hrál dva roky v divadle a nakonec si zahrál menší role v několika televizních seriálech. Role, která ho měla proslavit, byla až postava vrchního komisaře Toma Kranicha v Kobře 11. Je to fyzicky náročnější než divadlo, protože se aktivně účastníme mnoha akčních scén. Baví nás to a na placu jsme jako malí kluci. Pochvaluje si René, ale zároveň odvážně a opovážlivě dodává: "...za rolí v seriálu jsem se opravdu nehnal stůj co stůj. Nestal jsem se hercem, abych se zapsal do dějin jako seriálový hrdina." (Snad to nečetli producenti!) Policistu Toma Kranicha hraje René Steinke. V Cobře 11 se objevil v pilotním filmu "Pekelná jízda na dálnici A4". Je náhradníkem Andrého (Marka Kellera), který své účinkování v Kobře 11 ukončil divácky atraktivním způsobem (smrtí). Hrát dálničního policistu je velká zkušenost. "Pracoval jsem pro televizi hodně, ale seriál s týdenní sledovaností miliony diváků je něco úplně jiného." To pro něho znamená vstávat v sedm hodin ráno, protože natáčení začíná v devět hodin ráno. Před Kobrou dostal hlavní roli ve filmu Vernehmung der Zeugen a zahrál si i v řadě seriálů, např. Policie 110 a Team Berlin. Jeho nejnovější rolí je hlavní hrdina v televizním zpracování románu Barbary Wood, který připravuje německá státní televize ZDF. Na natáčení odjel René na šest týdnů do Anglie. René má rád fotbal, tenis, potápění, paragliding a trénuje i karate. Jeho velkou vášní je literatura, čte biografie, detektivky a odborné knihy o psychologii. Nyní žije se svou přítelkyní Anke, ale zatím se ženit nehodlá.

Životopis Gedeona Burkharda

31. května 2009 v 18:29 | Mája |  KOBRA 11
Gedeon Burkhard se narodil 3. července 1969 v Mnichově. Pochází z herecké rodiny. Vzdělání získal na anglické internátní škole. Od roku 1990 se pravidelně objevuje ve filmech a televizních seriálech. Rok pobýval v USA, avšak životní úspěch mu přinesl až rakouský seriál Komisař Rex. To však neznamená, že by jim mladý herec hodlal završit svou kariéru. Čekají ho ještě další, snad neméně úspěšné role... Dále jsme Gedeona mohli vidět ve filmu Poslední vlak (korpodukce s Českou republikou), Šípková Růženka (koprodukce se Slovenskem), nebo v seriálu Náhrdelník (koprodukce s Českou republikou). V USA také natočil dvoudílný katastrofický snímek Oheň, který pojednává o práci hasičů likvidujících lesní požáry. Od roku 2006 působil v seriálu Kobra 11, kde nahradil Reného Steinkeho. Rozhodl se ovšem natáčení po 2 letech ukončit. V roce 1992 získal bavorskou filmovou cenu za roli ve filmu Kleine Haie (Malí podvodníci). V roce 1998 se stal nejpřitažlivějším mužem časopisu Bild a v roce 1999 dostal cenu Romy za nejoblíbenějšího seriálového hrdinu.

Životopis Toma Becka

31. května 2009 v 18:17 | Mája |  KOBRA 11
Tom Beck se narodil 26. února 1978 ve městě Nürnberg (Norimberk). Měří 184 cm, má hnědé oči a jak je vidět i tmavě hnědé vlasy. Mluví anglicky a francouzsky. Podle jeho CV (Curiculuum Vitae) umí hrát na 4 hudební nástroje a zvládá pět tanců. Dále umí šermovat. Studoval herectví na Bavorské divadelní akademii Augusta Everdinga.

V Cobře 11 hraje roli vrchního komisaře Bena Jägera, nejnovějšího parťáka Semira, kde nahradil zastřeleného Chrise Rittera.

Mohli jsem ho vidět v televizi např. v seriálech UNSER CHARLY (kde hrál např. i Johannes Brandrup) nebo v POLIZEIRUF - TOD IM BALLHAUS. V divadle hrál například v muzikálu GREASE (Theater St.Gallen) nebo v ELLING (Metropol Theater in Munich). Objevil se také na SAT 1 ve filmu Beim nächsten Tanz wird alles anders.

Životopis Erdogana Atalaye

31. května 2009 v 17:47 | Mája |  KOBRA 11
Erdogan Atalay se narodil 22. září 1966 v Hannoveru německé matce a tureckému otci. Vyrůstal v Německu, ale s rodinou svého otce se dodnes stýká.

První kontakt s herectvím měl v osmnácti letech ve hře "Mohu s Vámi pracovat?", na jejímž základě byl angažován do divadelní hry "Aladin a kouzelná lampa". Jeho působení se však omezovalo na statování v komparsu, ale protože v něm sílila touha po opravdovém hraní, začal v jedenadvaceti letech studovat scénické umění na Hamburské univerzitě. Brzy se začal objevovat v menších rolích v Hamburských divadlech. Jeho první televizní rolí byla postava Řeka Greca v seriálu pro mládež s názvem "Hudba po troškách" (Muzik groschenweise). Dále se objevil v seriálech Dvojité nasazení, Hlídka, Klaun...

Největší úspěch však získal až v rolí vrchního komisaře Semira Gerkhana v seriálu Kobra 11, kde začal hrát od roku 1996. V roce 2000 si zahrál hlavní roli v dvoudílném televizním filmu "Smrt in-line" (Maximum Speed), byla to postava poštovního doručovatele Markuse Schneidera.

Erdogan má rád adrenalinové sporty, mezi jeho koníčky patří jízda na kolečkových bruslích, tu uplatnil i ve filmu "Smrt in-line" (Maximum Speed), dále je to potápění, seskoky s padákem, rád jezdí na koni, i když, jak sám říká na tuto zálibu mu nezbývá moc času a je vděčný, když si v seriálu Kobra 11, může na koni zajezdit. Erdogan je vášnivý domácí kutil. Další jeho velkou zálibou jsou auta. Vlastní veterána Spitfire MK3 z roku 1969, Masserati a BMW.

Nebezpečí se nebojí, mnoho krkolomných scén v seriálu Kobra 11 natáčel sám bez zastoupení kaskadéra. Jako například skok z vrtulníku v epizodě Děti slunce, skok z veletržní věže v Kolíně nad Rýnem v epizodě Láska až za hrob a mnoho dalších. Erdogan se věnuje se také psaní, píše knihu Ali a Baba, a některé předlohy k epizodám v Kobře 11, např. epizoda s názvem Mat.

Se svojí životní partnerkou Astrid Ann Marií Pollmannovou žije střídavě v Berlíně a v Kolíně nad Rýnem. Jeho Semir Gerkhan je synem tureckých rodičů, vyrůstal v Berlíně a stal se členem policejního sboru dálniční policie. Díky svému klidnému a diplomatickému jednání je u kolegů oblíben. Dokáže druhým naslouchat a vcítit se do jejich rozpoložení. Dokáže se také postavit za kamaráda. Co se Erdoganovi na roli Semira líbí, "Semir je kliďas, nebojí se riskovat a převzít odpovědnost za životy druhých. Je mi hodně podobný. Na mé roli je nejzajímavější, co všechno se ode mě chce a co já musím být schopen splnit. Má postava se dostává do extrémních situací, které mi dovolují ukázat různé stránky její povahy. Tento vývoj neustále pokračuje a Semir tak získává zajímavou osobnost."


Good sitcom

31. května 2009 v 16:58 | Mája |  Comeback
V poklidné části města žije v bytovce rodina Pacovských a stále mají na krku své sousedy, kteří se k nim chodí "ohřát". Bývalá hvězda hudby Tomi Paci (Tomáš Matonoha) je už dávno zapomenutá a má svůj obchod s hudebními cédéčky. Pomáhá mu jeho bratr Ozzák, který by si nejraději všechna metalová a rocková cédéčka nechal a neprodal. V domácnosti dvou bratrů žije také Tomášova dcera Iva(Kateřina Leichtová). Stará se o "ženské práce" jako je uklízení, vaření, žehlení a podobně. A aby toho nebylo málo, Ozzák který zbožňuje pivo každý den chodí do hospody "U jezevce", kde pracuje jejich sousedka Simona (Simona Babčáková), která vychovává dvojčata Sašu (Marie Doležalová) a Lexu (Matouš Ruml). Saša je hodná až moc a Lexa, to je prostě (jak o něm všichni říkají) debil. V obchodě Tomášovi kromě Ozzáka pomáhá Marcelka (Dana Batulková), která si buď stěžuje na Ozzáka, mluví o svém manželovi Zoranovi, nebo vychvaluje, či občas kárá Tomáše. Žijí si pospolu, naši oblíbenci z COMEBACKU: Tomáš, Ozzák, Iva, Simona, Saša, Lexa a Marcelka.

Co bylo...ještě je

30. května 2009 v 23:14 | Mája |  Knight Rider
Knight Rider je Americký seriál který byl vysílán už od roku 1982. Michaela Knighta hrál David Hasselhof. Ten pracuje pro nadaci Pro spravedlnost jehož šéfem je Devon Maiels. Největším parťákem Michaela je ale auto K.I.T.T., které je naprogramováno tak, aby mohlo vnímat a mluvit s okolním světem. Bony která K.I.T.T.a stále vylepšuje a opravuje je také členkou nadace.
Michael Knight s K.I.T.T.em řeší složité případy mnohdy i v ohrožení života. V součastnosti se vysílá I. řada na Primě...

Pilotní filmy

30. května 2009 v 22:59 | Mája |  KOBRA 11
Protože pilotních filmů je v Kobře 11 docela dost, napslo mě, že je napíšu... 1. Bomby na 92. kilometru (Frank Stolte a Ingo Fisher) 2. Pekelá jízda na dálnici A4 (Semir Gerkhan a Tom Kranich) 3. Jízda smrti linky 834 (Semir Gerkhan a Tom Kranich) 4. Štvanice (Semir Gerkhan a Tom Kranich) 5. Křest Ohněm (Semir Gekhan a Jan Richter) 6. Na věky věků (Semir Gerkhan a Jan Richter) 7. Na život a na smrt (Semir Gerkhan a Chris Ritter) 8. Na vlastní pěst (Semir Gerkhan a Ben Jäger)

Co bylo a je

30. května 2009 v 22:44 | Mája |  KOBRA 11
Kobra 11 je německý seriál vysílan už od roku 1996, ale jeho sledovanost neklesla, naopak, jeho sledovanost stále roste.
Dílem "Bomby na 92. kilometru" začalo vysílání na RTL, hráli v něm Johannes Brandrup (Frank Stolte) a Rainer Stecker (Ingo Fisher), Fisher však umírá a nastupuje do seriálu Erdogen Atalay (Semir Gerkhan) a po první sérii odchází i Johannes Brandrup a Semir dostává nového parťáka.
Stal se jím Mark Keller (André Fux), který ale na konci 3, řady umírá po zásahu harpunou.
V díle Pekelná jízda na dálnici A4 se poprvé objevil René Steinke (Tom Kranich), který se stal velmi oblíbeným. Po díle "Rozloučení" však odchází kvůli smrti své seriálové přítelkyně Eleny Krugerové po 3. sériích.
Nástupcem Reného Steinke je Christian Oliver (Jan Richter), který se se Semirem zprvu nesnáší, jejich vztah se ale vyvine skvěle, takže Jan a Semir spolu potom skcěle vychází.
Christian ale odchází po dvou sériích do Hollywodu.
Staro-novým parťákem se v epizodě "Návrat" stává opět René Steinke. Po dvou sériích ale René svoje účinkování ukončí a v pilotním filmu "Na život a na smrt" umírá a novým partnerem Semira se stává Gedeon Burkhard (Chris Ritter). Ten se však v Kobře taky moc dlouho neohřál a po dvou Sériích umírá v epizodě "Mezi nepřáteli".
V pilotním filmu "Na vlastní pěst" se Semirovým novým parťákem stává Tom Beck (Ben Jäger).
Tom je posledním parťákem Semira a doufám, že on už v Kobře 11 zůstane do konce...


NASCAR závody

30. května 2009 v 20:51 | Milda |  Cars
Zahájení NASCAR sezóny je za námi a Green flag se třepetá ve vzduchu.

V NASCAR závodech mezi sebou soupeří výhradně americká auta. Jsou to jedny z nejnebezpečnějších automobilových závodů světa. Jezdí se v Atlantě, Bristolu, Los Angeles, Chicago,Darlington, Daytona, Dover, Indianapolis, Kansas, Kentucky, Las Vegas, Martinsville, North Carolina, Phoenix, Pocono, Richmond, Talladega a v Texasu. Jezdí se na klopených okruzích, kde většina aut dosahuje ohromných rychlostí, tak se není čemu divit, že se najde nějaký ten karambol...
V NASCARU se točí velký balík peněz a tak není divu, že někteří závodníci jsou velice agresivní.
Každá závodní stáj musí mít alespoň dvacet mechaniků a pěkně bohatého sponzora, pokuty jsou totiž opravdu drahé, takže by si průměrný člověk šáhl až na dno peněženky a stejně by celou pokutu nezaplatil.

Den na nic

30. května 2009 v 19:15 | Mája
Dnešní den nebyl nic moc, pršelo...Snad už teda dneska něco tady na blogu přibude =0)

Postupem času

29. května 2009 v 22:05 | Mája
Takže, snaf už sedm zíras něco hodíme!!!

Welcome

28. května 2009 v 20:22 | Doggy
Vítáme vás, na našem blogu!!!!!
Zatím toho tady moc není, ale to se doufám brzy změní!!