Ferruccio Lamborghini

10. června 2009 v 14:50 | Milda |  Cars
V tomto článku se budeme zabývat značkou Lamborghini, jednou z nejlepších...

Ferruccio Lamborghini se narodil 28. dubna 1916 v Renazzo di Cento, nedaleko Ferrara. Jeho vášeň pro motory ho vedla ke studiu mechanického inženýrství v Bologně, po které, během 2. Světové Války sloužil jako mechanik v Italské armádní Centrální Vozové Divizi v Rhodes. Po návratu do Itálie po skončení války, Ferrucio začal nákup zbývajících vojenských vozidel, které potom přestavoval na zemědělské stroje. Právě po 3 letech od skončení války, továrna Lamborghini traktory projektovala a budovala své vlastní traktory.

Poté se Ferruccio otočil od zemědělských strojů k výrobě sportovních a luxusních automobilů. Nejspíše byl pouze zaujat úspěchem svého souseda Enza Ferrariho. Legenda však vypráví, že nápad přišel až po diskuzi s Enzem Ferrarim,když si Ferruccio stěžoval na hlučný motor svého nového Ferrari. Zdá se, že Enzova odpověď byla jednoduchá: "Hleď si svých traktorů a nech mě vyrábět sportovní auta." Ferruccio rozšířil svůj zájem na rozmanité oblasti inžnenýrství jako například topení a klimatizační systémy a design helikoptér.

Když se zdálo zřejmé, že jeho syn, Antonio, nejeví žádný zájem o automobily,Ferruccio začal uvažovat o odchodu do penze. V roce 1973 prodal Ferruccio všechny své společnosti, odebral se na své vinice v Italské provincii Umbria a věnoval se svému úsilí produkce ušlechtilých vín. Na svém ohromném statku La Florita, který byl obklopen tenisovými kurty, bazénem olympijských rozměrů a museum Lamborghiniho aut, produkoval červené víno nazývané Colli del Trasimento, a pro každého známe jako "Krev Miury".

Ferruccio Lamborghini zemřel 20. února 1993
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama